SPA

Sauny INFRARED działają na podczerwień, czyli z użyciem promieni podczerwonych, które są w stanie docierać do głębi skóry i wzmagać pocenie się o wiele bardziej niż w przypadku innych typów saun. Energia podczerwona wpływa bezpośrednio na organizm – ogrzewa bezpośrednio ciało, a nie powietrze w saunie. Z tego powodu pobyt w saunie tego rodzaju określany jest też jako masaż termiczny.

Kąpiel w saunie fińskiej polega na przebywaniu nago na przemian w wysokiej i niskiej temperaturze. Warunki fizyczne w saunie decydują o intensywności zmian fizjologicznych zachodzących w ustroju. Im wyższa jest temperatura w saunie, tym pobyt w niej powinien być krótszy, a ochłodzenie dłuższe. Pobyt w saunie jest zabiegiem ciepło leczniczym, wykorzystującym działanie ciepłego powietrza (temp. 70 – 110° C) w wyniku czego, dochodzi do zmian w regulacji cieplnej organizmu. Sauna reguluje krążenie krwi, usprawnia przemianę materii, oczyszcza i uelastycznia naskórek, relaksuje, upiększa i pozwala dłużej cieszyć się młodością.

Łaźnia parowa(rzymska) to rodzaj sauny mokrej, która – podobnie jak sauna sucha – dostarcza relaksu i odprężenia oraz wielu korzyści dla zdrowia. Seanse odbywają się w specjalnym pomieszczeniu w temperaturze około 50 – 60° C, przy dużej wilgotności powietrza (do 100%). Jej wnętrze tworzą ceramiczne mozaiki oraz kamień ułożony na odpowiednim podłożu. Wyposażona jest w generator pary wodnej wspomagany dopływem świeżego powietrza. Kąpiel w łaźni powinna trwać od kilku do 30 minut i zakończyć się schłodzeniem organizmu. Cykl należy powtórzyć kilka razy.

Natrysk wrażeń, czyli połączenie strumieni wody – naprzemienne ciepłej i zimnej z efektami świetlnymi oraz masażem stóp przez naturalne kamienie – otoczaki. Ścieżka wrażeń ma zróżnicowaną temperaturę wody od 20 do 40° C, co działa jak terapia biczem szkockim. Dodatkowo wrażenia te potęgowane są poprzez dysze boczne masujące całe ciało, a wypływające z nich strumienie wody ujędrniają skórę, pobudzają krążenie i odprężają, podobnie jak chodzenie po otoczakach. Punkty świetlne w ciepłej tonacji kolorystycznej pogłębiają spokój i relaks. Kolorowe światło wypełnia całą przestrzeń wokół ścieżki, dając przepiękny efekt, a ich harmonia ma uspakajający wpływ na układ nerwowy.

Grota solna ma taki mikroklimat jak nad morzem. Podobnie też oddziałuje na nasz organizm. Czyste powietrze, zjonizowane dzięki soli, odpręża i wspomaga leczenie wielu chorób – astmy, nieżytów górnych dróg oddechowych, zapalenia zatok, niedoczynności tarczycy, łuszczycy oraz nerwicy.

Łaźnia błotna łączy w sobie cztery podstawowe żywioły: wodę, ogień, ziemię i powietrze w jedno wyjątkowe przeżycie dla ciała i duszy. Ceremoniał Rasul jest masażem błotem o różnych barwach i uziarnieniu i kąpieli w wilgotnym gorącym powietrzu sauny parowej, dzięki czemu usunięte zostają obumarłe komórki naskórka, wzmocniona zostaje tkanka podskórna. W czasie zabiegu poczujecie Państwo klimat tradycyjnego orientalnego Rasul z jego niepowtarzalną atmosferą półcieni i zapachów. Rasul to okłady błotne, sucha sauna, sauna parowa, peeling i inhalacje w jednym. Mamy do zaproponowania dla Państwa saunę z możliwością skorzystania w duecie. Zabieg trwa 30 min i jest dodatkowo płatny. Wilgotność powietrza w tej łaźni wynosi 100%, a temperatura 35-50° C.

Floating oznacza swobodne unoszenie ciała w pozycji leżącej w przesyconym roztworze soli. Wysokie stężenie soli Epsom w roztworze pozwala ciału osiągnąć stan nieważkości; można spokojnie unosić się na wodzie bez specjalnej techniki oddechu i skurczu mięśni. W tym stanie no- gravity wszystkie grupy mięśni mogą się trwale zrelaksować. Basen flotacyjny wypełniony jest słoną wodą i można w nim przeżyć stan porównywalny ze stanem nieważkości. Leżysz zawieszony w wodnym roztworze soli, która ma taką samą temperaturę jak zewnętrzna powierzchnia skóry (34,8 do 35,2° C). W pomieszczeniu jest zupełnie ciemno i cicho, tak, aby system nerwowy i mózg nie były rozpraszane przez bodźce zewnętrzne. Deprywacja sensoryczna pozwala nie tylko na relaks na poziomie psychologicznym, ale również prowadzi do wewnętrznego, umysłowego spokoju.
Jedna sesja jest równoważna do czterech godzin głębokiego snu. W większość przypadków już po pierwszej sesji ludzie czują się szczęśliwsi, zdrowsi, pozytywniej nastawieni do życia, bardziej pewni siebie, jak również zwiększa się ich świadomość sensoryczna. Każda kolejna sesja intensyfikuje i przedłuża korzystne rezultaty nawet do kilku tygodni po sesji.
Kiedy leżysz swobodnie na wodzie, organizm jest w stanie przyjąć jedyną właściwą dla stanu flotacyjnego pozycję, która stwarza wrażenie pełnej nieważkości. Szkielet, mięśnie, naczynia i narządy są uwolnione od wpływu grawitacji. Ciało jest w stanie przyjąć swą naturalną postawę, wolną od napięć, bez wygięć lub punktów nacisku. Kiedy przebywasz w tej szczególnej pozycji, możesz uzyskać niepowtarzalną i łatwo osiągalną formę głębokiego spoczynku. Wszystkie grupy mięśni oraz stawy mogą zrelaksować się jednocześnie, uwolnione od własnego ciężaru.

Zabiegi na twarz

Zabiegi na twarz

Zabiegi na twarz

Hotel Oskar *****

Zabiegi na ciało

Zabiegi na ciało

Zabiegi na ciało

Hotel Oskar *****

Masaże

Masaże

Masaże

Hotel Oskar *****

Cennik weelness

Cennik weelness

Cennik weelness

Hotel Oskar *****

E- sklep

E- sklep

E- sklep

Hotel Oskar *****

Siłownia

Siłownia

Siłownia

Hotel Oskar *****

Vouchery podarunkowe

Vouchery podarunkowe

Vouchery podarunkowe

Hotel Oskar *****

Squash

Squash

Squash

Hotel Oskar *****

Kids SPA

Kids SPA

Kids SPA

Hotel Oskar *****